Op zaterdag 15 juli stond de zesde wedstrijd uit de zomercomeptitie op het programma. Deze keer was Indijk bij het Heegermeer de locatie waar gevist zou gaan worden. Na de teleurstellende vangsten tijdens de vorige wedstrijd in Oudega was iedereen wel weer toe aan een visochtend met veel vis.
Zoals gebruikelijk was het vertrek om 05:00 vanuit Zevenhuizen.
Na een klein uurtje rijden waren we aangekomen bij recreatie plek Indijk. in tegenstelling tot voorgaande jaren hadden we dit keer maar 1 stopplek bij Indijk. Ook bij de andere wedstrijden hebben we nog maar 1 stopplek zoals we dat tijdens de jaarvergadering ook hebben aangegeven. Nadat iedereen zijn spullen uit de auto had gehaald konden we op zoek naar een visplekje. Duurt had was niet van plan om heel ver te gaan lopen en plofte dan ook meteen op het eerste de beste plek dat er was neer. Naast hem zat zijn “vaste kompaan” Taede. Beide heren zitten tijdens de wedstrijden vaak naast elkaar. Net als de gebroeders de Vries overigens. Zij zaten tijdens deze wedstrijd dan ook weer gebroederlijk naast elkaar. Bij hun zaten Gerwin , Tim en Jacob in de buurt. Met z’n zevenen zaten ze redelijk “vooraan” te vissen.
Rene en Bouke hadden voor deze ochtend de wandelschoenen aangetrokken. Zij hadden besloten om wat verder te lopen. Bij aanvang van de wedstrijd stond er redelijk wat wind vanuit het westen. Betekende dus dat de wind op de kant stond. Dat kan lastig zijn met het ingooien maar over het algemeen is dat voor het vangen van vis wel gunstig. Overigens werd het weer tijdens deze ochtend alleen maar beter. Gedurende de dag werd de wind zwakker, liep de temperatuur op en liet de zon zich ook zien. Qua weersomstandigheden was het dan ook een prima visochtend.
Dan het vissen zelf. Voordat er echt gevist kon gaan worden moest eerst de hengel , iedereen had voor de feeder gekozen, worden opgetuigd. Nadat de juiste voerkorf was gekozen en de afstand waarop gevist werd was bepaald kon er worden gestart met het opbouwen van de voerplek. Nadat er zo’n 5,6 voerkorven waren geworpen kon het daadwerkelijke vissen beginnen. En ja vanaf de eerste worp zat de vis al op de plek. Althans bij Bouke en Rene. Beide mannen wisten van ahet begin van de vissessie vis te vangen. Beide heren wisten vanaf het begin goed brasem te vangen. Dit in tegenstelling van de heren die “vooraan” zaten te vissen. Bij hen duurde het langer voordat de vis zich aldaar aandiende. uiteindelijk resulteerde dit toch voor hun in een goede visochtend met vangsten rond de 20-25 kilo. Echter doordat bij Bouke en Rene de vis vanaf het begin aanwezig was resulteerde dat voor hun in een hele beste visochtend. Met z’n 2-en wisten ze 100 kilo vis te vangen. Rene had de meeste vissen gevangen met 68 stuks. Bouke had er iets minder namelijk 60. de vissen die Bouke had gevangen waren iets dikker waardoor Bouke aan het einde van de ochtend 52,7 kilo vis (en daarmee winnaar van deze dag) had gevangen tegen over 48,5 kilo van Rene.
Al met al was het voor iedereen uiteindelijk een geslaagde visochtend met lekker veel vis.
De volledige uitslag van deze wedstrijd kan hier terug gevonden worden.